Загрејте ја рерната на 200 ц.
На тавата за печење ставете хартија. Чери доматите пресечете ги на половинки, додајте ја едната лажица маслиново масло, капарите, солта, биберот и добро измешајте. Распоредете на хартијата во еден слој, посипете со лебните трошки и попрскајте со 2 - 3 лажици маслиново масло. Печете 35 - 40 мин. Оставете малку да подолади, околу 5 мин.
Додека се печат доматите сварете ги макароните во поголемо количество солена вода.
Во керамички сад во кој ќе го послужите јадењето ставете ги исцедените макарони. (Сочувајте малку вода во која се вареа) Одозгора истурете ги печените домати со сокот кој го пуштиле, додајте го ренданото Пекорино. Нежно измешајте, дотерајте го вкусот, ако е суво, ставете неколку лажици од водата во која се вареа макароните. Посипете со ситно сецкан магдонос и веднаш послужете. Ако сакате, можете и кратко да ги запечете макароните под грил грејачот.
Овој рецепт е на Џиада Де Лаурентис...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови