Брзи, едноставни и декоративни. Оваа мерка е за 12 средни мафини.
Рерната се загрева на 180 степени.
Сите состојки добро се мешаат.
Калапите се премачкуваат, се истура рманомерно смесата и се пече 15-20 минути (зависно од рерната).
Уживајте

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови