Јајцата заедно со шеќерот се бијат, се додава јогуртот, маслото, брашното печивото па смесата се дели на два дела. Во едниот дел додаваме кафе и несквик. Подмачкан калап (30*25 см.) со масло и брашно ни е потребен за оваа доза. Се излива смесата наизменично црна и бела, се става да се печи во загреана рерна на 175. за 30-35 мин. Кога се излади се посипува со шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови