Минестроне е една од чорбите која многу ја сакам. Со мали варијации во употребениот зеленчук се прави во Италија, Франција и на Хрватското приморје.
Еве како јас ја правам.

На кобасиците извадете ја обвивката и исечете ги на парчиња. Во поголемо тенџере загрејте на среден оган неколку лажици маслиново масло, додајте ги кобасиците и запржете ги само да ја променат бојата. Додајте го кромидот исечен на ребра, празот исечен на кругови, пашканатот, целерот и морковот исечени на ситни коцки. Пропржете малку да омекни зеленчукот. Доматите излупете ги, отстранете ги семките па исечете ги на ситни коцки и додајте ги во тенџерето. Посолете и побиберете, додајте ја мајчината душица.
Кога доматите ќе го испуштат сокот налејте врела вода и оставете да зоврие. Додајте ги грашокот, боранијата и леќата. Оставете да се вари покриено, на среден оган додека зеленчукот не е скоро готов. Тиквицата излупете ја, извадете го семето, па исецкајте ја на коцки. Додајте ја во тенџерето заедно со макарончињата и оставете се да се довари до крај.
Во аван истолчете ја сланината исечена на коцки со лукот, магдоносот и солта да добиете паста. Додајте ја во чорбата и нека повари уште десетина минути.
Послужете ја жешка со неколку ливчиња пармезан одозгора и со препечен леб. Ова е густа чорба која може да биде и комплетен оброк.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани