Ако е брзо тогаш тоа се овие макарони, плус нуди можност за 1000 комбинации по вкус, пробајте и уверете се сами.
Во сад со вилушка се матат јајцата, се става млекото, се додава трошките сирење или урда кој како милува, додавајте го базилико сосот доколку немате при рака ќе заврши работа и доматна салца, додавајте оригано и босилек. Киселата вода со сув зачин, ставете ги рамномерно во тавче бр30.
ЖИВИ макароните долевајте вода, миксот од јајца и додатоци, протресете лажиче шеќер најгоре, рерната загреана на 200 и печете.
За 20-25 минути ќе се направи црвенкаста коричка, целата течност ќе се впие во макароните (доколку рерната ви е послаба проверете само дали се впила цела течност во макароните ако не вратете уште малку ). Готово толку е потребно за екстра брз ручек, плус со шмек од италијанска кујна, најгоре додавајте пармезан, ама баш како ви е на вкус- така ...на здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови