1. Во длабок сад со солена вода ги вариме грашокот, компирите исечени на коцки и морковите. Кога 'е се сварат се цедат од водата и морковите се ставаат на страна.
2. Во подлабок сад се матат јајцето, маслото, млекото и јогуртот во компактна смеса, се посолува и се додаваат зачини по желба. Се додаваат сварениот компир и грашок и се добро се меша.
3. Во посебен сад се мешаат двете брашна и пецивото и постепено со постојано мешање се додава во смесата од млекото и зеленчукот.
4. Добиената смеса се дели на два дела и во едниот дел се става малку црвен пипер.
5. Во подмачкано помало тавче се истура прво тестото без црвен пипер се става во загреана рерна на 200 Ц да се запече неколку минути се вади одозгора се редат сварените моркови исечени на кругови, и се полива со другата половина од смесата.
6. Се пече додека не добие убава боја одозгора (неколку минути)
7. На страна се мати едно јајце заедно со павлаката се посолува и се полива врз печената проја. Одозгора се реди пченката и се заедно се пече неколку мин.
8. Се служи топло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови