Во длабок сад го ставаме брашното, квасецот, шеќер,сол, мак, млеко во прав, рендаме кора од еден лимон. Водата ја загреваме со маргаринот и додаваме кај брашното месиме помеко тесто кое малку се лепи за раце. Го оставаме тестото да стаса. Потоа го размесуваме и обликуваме ставаме во модла која претходно сме ја намачкаме со маргарин и малку брашно. Оставаме да нарасне лебот и печеме во претходно загреена релна на 220 степени. Служете го со мармалад, путер , чај.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови