Овој рецепт понекогаш го јадеме и како главно јадење. За оние што го сакаат вкусот на зготвениот карфиол, ова е вистинскиот избор.

Подготовка

1. Карфиолот кој сме го раздвоиле на помали парчиња - цветчиња го обаруваме до омекнување во солена вода што врие.

2. Процедениот карфиол го ставаме во тавче кое е добро намрсено со масло.

3. Врз него фино ги распоредуваме шунката и кашкавалот кои се исечени на коцки.

4. Сето ова го прелеваме со смесата од изматени јајца и кисела павлака.

5. Јас одозгора знам да ставам и малку оригано.

6. Го печеме на 200 степени околу 15-20 минути.

Инаку иако се вика ладно предјадење, најчесто го јадеме топличко, не може да му одолееме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови