Шеќерот го ставаме во сад да се пропржи, да се стопи,  па го налеваме со виното. Ги додаваме каранфилчињата и циметот и јаболкото. Се вари додека да проврие и се трга настрана. Да се подолади,  па се сипе во чаши и се пие по желба.
Во овие студени денови убаво ќе не загрее чаша вакво вино.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Без адаптирани дела