Овој рецепт е стар повеке од 30 години. Мајка ми овие крувчиња ги правеше задолжително на родендени за гости, а ние дома ги обожававме. Одозгора обавезно ставаше зелени свежи ливчиња и беа ептен декоративни. Јас им ставив бели и црни чоколадни плочки бидејки неможев да најдам од таа зеленика што таа ја користеше (со тврди ливчиња )
Се месат сите состојки да се добие убава мазна смеса и се формираат крувчиња, се ставаат малку во замрзувач, па над секое крувче им се става по малку стопено чоколадо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови