1. Исецкајте ги на ситно кромидот и морковите
2. Тиквата излупете ја па исчистете и ги семките и исечете ја на коцкички
3. Во тавче за пржење ставете го путерот, кромидот и морковот и малку пропржете
4. Во тенџере ставете ја тиквата и кромидот и морковот и ставете ја водата.
5. Оставете нека се крчка околу 20 минути,потоа додајте го млекото и павлаката.
Посолите и ставете го биберот. Се заедно ставете во блендер и измиксајте. Ако ви е многу густо можете да додадете млеко.
5.Добиената супа ставете ја во чинии и украсете ја со малку магдонос и павлака за готвење ПРИЈАТЕН АПЕТИТ

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови