Најпрво се прават кофтињата. Се меша меленото месо со ситно исецканиот кромид, се додава натопениот леб со кисела вода и се меша јајцето. Потоа се додаваат зачините и се формираат кофтиња. На намрсена тепсија се печат кофтињата 25мин на 200ц. За тоа време се приготвува сосот.

Сос
Кромидот ситно се сецка и се запржува на масло. Се додава 1 лажица брашно и се додаваат доматите кои претходно ги имам исцедено на соковник. Се додава и малку вода во зависнот од густината на сосот. Се додават зачините и пола лајче шеќер за да се разблажи киселоста од доматите. Се вари 10мин.а потоа се додаваат печените кофтиња кои се варат во сосот уште 15мин.
Се сервира со шпагети или пире.
Пријатно!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови