Одличен колач, миризлив и вкусен.

1. Прво сувото овошје го сецкаме и го маринираме во рум и сок од портокоал околу два часа. Јајцата ги матиме со шеќерот и ванилата и потоа ги додаваме течните состојки. Го додаваме брашното со печивото и циметот. Убаво мешаме. Сувото овошје го цедиме и заедно со оревите го додаваме во смесата.

2. Убаво мешаме и смесата ја ставаме во долго плехче(намрсено и набрашнето). Печеме во загреана рерна на 180 степени околу 50 минути(проверете со чепкалка). Печениот колач го оставаме да се олади,и го наросуваме со шеќер во прав.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови