Путерот се мати со шеќерот и жолчките. Се додаваат ванилата, пецивото, сокот и ренданата кора од портокал и полека се додава и брашното. Убаво се меша со лажица и потоа низ вреќичка од шприц се ваѓаат форми по желба. Јас ги ваѓав како кругчиња. Се редат на хартија во плех и се печат на 200степени додека заруменат(околу 10 мин).
Се оставаат да се изладат, а потоа се лепат по две со мармалад од кајсии.
Се декорираат по желба, а овде од страните се макнуваат во растопена чоколада, па во кокос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Без адаптирани дела