Квасецот го оставаме да надојде. Квасецот, јајцата, јогуртот, млекото, солта и брашното се замесуваат. Тестото се дели на 4 дела и од секој дел се сучи кора и се премачкува со маргарин и се предуплува. Потоа од секој дел се сучи кора и со калап е вадат кифлите. Кифлите се оставаат да надојдат, се премачкуваат со јајце, сусам и афион и се печат 20 мин.во загреана рерна.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови