Кромидот сито исечкајте го или изрендајте го.
Лебот натопете го со вода и исцедете, па издробете го во садот заедно со месото, кромидот и зачините. Додајте го јајцето и измесете ја убаво смесата. Покријте и оставете ја барем половона час во фрижидер или на ладно.

Со лажиче за сладолед или лажица земајте од смесата и прaвете топчиња малку поголеми од орев.

Во длабока тава ставете 1 мал филџан масло и испржете ги ќофтињата убаво од сите страни, па тргнете ги на страна.

Во истата мрснотија кратко запржете го ситно сечканото лукче и веднаш додадете го брашното.
Пржете го додека ожолти, па додадете ја водата и убаво измешајте.
Додадете ги и зачините и ситно сечканиот магдонос и на крај ќофтињата.
Мешајте додека не добиете посакуваната густина на кашата, па тргнете ја тавата од рингла.

Служете топло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани