Прво се става водата да зоврие. Во меѓувреме се сечкаат сите зеленчуци на ситни коцки па се додаваат во водата. Од јајцето ги разделуваме посебно белката и жолчката и ги матиме со виљушка убаво да дојдат пенесто. Потоа ги соединуваме и им го додаваме гризот па пак ги матиме убаво. Во супата го ставаме фидето а од смесата со гриз со лајче ставаме во супата за да се направат кнедлички. Вариме околу 10 15 минути. По желба може да се стави лимон.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови