Во посебни садови од соодветните состојки со жица изматете ги убаво двете смеси.
Калапчињата за мафини премачкајте ги убаво со масло.
Во секоја вдлабнатина од калапчињата ставете 2 лажици од кафеавата смеса, а потоа внимателно на средината по една лажица од жолтата смеса.
Печете ги тортичките на 180 степени, 30 минути(зависно од печењето на рерната).

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани