Ова е рецепт на мојот сопруг. Се подготвува лесно и брзо, а воедно е и многу вкусно.

Тиквицата се ренда и добро се истиснува водата од неа. Се додаваат другите состојки и смесата се замесува. Плескавиците се пржат на умерен оган до поруменување. Се декорираат по желба. Јас во случајот ја искористив домашната лутеница и маслинки.

Уживајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани