Се замесува тесто со брашното, јајцето, путерот и квасецот растопен во млака вода и се додава по една мала лажичка шеќер и 2 лажички сол. Се остава да стаса 15тина минути, а потоа се прават топчиња од кои се прават мали ѓевречиња. Се оставаат пак да нараснат. Во зовриена вода се варат ѓевречињата и се вадат на платнена крпа, а потоа се валкаат во сусамот. Се редат во намрсена тава за печење и се печат 15тина мин. на 200 степени. И тоа е тоа.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови