Фичо ќе подготви освежителни сендвич колачи од лимон, со фил од крем сирење и јагоди. Совршени за детските забави!

Подготовка

Чекор 1: Рерната загрејте ја на 175 степени.

Чекор 2: Во миксерот ставете го путерот и шеќерот и матете додека не се соединат. Кога структурата ќе стане кремаста, додадете ја кората од лимон и сокот, пецивото, екстрактот од ванила, екстрактот од лимон и жолтата боја. Мешајте додека убаво да се спојат состојките.

Чекор 3: Додадете ги јајцата едно по едно. Потоа додадете го брашното и продолжете да мешате на средна брзина.

Чекор 4: Ставете ги колачињата на тавата за печење со помош на лажица и печете 8 минути. Испечени оставете ги целосно да се оладат.

Чекор 5: За приготвување на филот ставете ги сите состојки во миксер и убаво соединете ги.

Чекор 6: Спојте ги колачите со филот и сервирајте.

СОВЕТ: Доколку не сакате, не мора да додавате прехрамбена боја, но ние ставивме за подекоративен изглед.