Подгответе го сосот.
1. На маслиново масло пропржете го кромидот, морковот и лукчето малку да омекнат. Се додава месото и се заедно се пржи уште неколку минути.
2. Се додава водата, виното и сите други зачини, покријте го и нека се динста додека испари течноста. На крај додадете го доматното пире и оставете го уште 10 минути да повари.
3. Ставете ги њоките да се варат во зовриена посолена вода 3 мин. Потоа исцедете ги и измешајте ги со подготвениот сос.
4. Послужете ги топли со пармезан.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани