1. Во сад се ставаат сите состојки, се ренда кората од лимонот и се става претходно растопеното чоколадо.
2. Сите состојки се мешаат заедно а кога ќе се соедини, се извлекува кора со средна дебелина.
3. Од неа со калап се вадат форми во облик на срце (може и други).
4. Се прелеваат со чоколадо и се оставаат малку да се стврднат.
Прекрасна ужина после попладневното кафе.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови