Во тава на маслиново масло запржете го исецканото лукче (многу малку, да не потемни), додадете ги морските плодови, виното, водата и зачините и оставете ги да се динстаат додека да испари течноста.
Додадете ги претходно сварените шпагети и се заедно измешајте.
Послужете ги со сецкан магдонос и парче лимон или по желба пармезан.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани