Има многу рецепти за шпагети болоњезе, а ова е мојот.
Кромидот се сецка ситно и се пржи на масло, се додава морковот рендан на ситната страна од рендето и печурките ситно сецкани. Се пропржува добро, па се додава меленото месо. Откога ќе се испржи се додава сосот од домати, се налева уште 150 гр вода и се остава да крчка додека да испари течноста и стане густо. Пред крај се додаваат зачините и Бон апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани