Јаболката се лупат, рендаат и варат да провријат 5 минути. Се пасираат па им се додава шеќерот, гризот и ванилиниот шеќер. Се тура водата и се враќа на тивок оган додека не испари водата со постојано мешање. Оставаме да се лади.
Пудингот го вариме со млекото според упатството.
Редиме ред бисквити, ред од филот со јаболката, ред бисквити, ред од пудингот и на крај мачкаме со шлаг.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови