Измиените листови марула и рукола искинете ги на крупни парчиња (никогаш не ги сечете со нож,бидејќи на тој начин се губат витамините) посолете ги, додадете го на коцки исеченото омекнато авокадо и додадете го балзамираниот оцет и маслиново масло. На крај наросете со исечкани на крупно ореви и сува брусница. Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови