Сите состојки замесете ги со нутелата, така што ќе добиете малку порофито тесто. Ако тестото ви се рони додадете уште малку нутела да се добие компактност на тестото.
Готовото тесто ставете го во фрижидер околу пола час, малку да се стегне и потоа формирајте топчиња или исучете кора со дебелина од 1до1,5 см и вадете форми на колачи.

Колачите добро изладете ги во фрижидер, па чоколадирајте ги со растопеното чоколадо .
Готови ставете ги во хартиени корпички и уживајте во чоколадниот вкус на фстаците...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови