Прво се прави пандишпанот. Се печи и се лади. Се прелива со топол шербет.
Се прави кремот од 4 пудинга и кога ќе се олади се меша со избиениот маргарин и се додава еурокремот.
Ова се печи во плех 25х28 или во округла тава бр 28. Пандишпанот може да се дуплира и да дојде тестото подебело.
Овој колач стои цело време во плехот.
Пријатно!
Ви препорачуваме во подготовката на овој рецепт да употребите Делимано Ростер

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови