Пандиспањ*
Се матат јајцата со шеќерот се додаваат потпечените лешници заедно со брашното и какаото.Се печи во долг плех од релна и се сечи на 3 ленти.

Фил*
Жолчките се матат со шеќерот на пареа. Кога ќе оладат се додава изматениот путер и се дели филот на 2 дела. Во првиот дел се додава 100гр чоколада, а во вториот дел толчени лешници.
За украсување може шлаг или хопла.

Оваа торта беше роденденската торта на свекрва ми која го славеше 70- ти роденден...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови