Убав,кремаст и освежителен сладолед!

Прво касиите измиете ги и исечете ги на ситни парчињаДоколку се зрели како моите изгмечете ги со вилушка, доколку не,изблендирајте ги. Во кајсииите додадете го медот и сокот од лимон.
Чоколадото стопете го и оставете да се олади малку.
Слатката павлака се мати со миксер, се додава киселата павлака и стопеното чоколадо.
На крај се додаваат кајсиите
Ставете во сад и оставете во замрзнувач неколку часа па послужете.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови