Овој вегански рецепт го најдов на интернет, ми се допадна и го направив.

1. Просото го покриваме со вода околу два прста над него и го вариме на тивко 10-15 минути. Го тргаме на страна да се излади.
2. Потоа го ставаме во сечко или блендер заедно со сите други состојки (излупените банани и портокал, какаото, урмите и засладувач). Откако ќе се добие убава изблендирана мешавина го сервираме во мали тањирчиња.

Просто и едноставно, а вкусно!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани