Прво ги сечеме оревите и наполитанките. Заедно ги ставаме во сад. На пареа ги топиме чоколадата и путерот. Кога ќе се стопат се прелеваат наполитанките и оревите. Кон ова го додаваме и кремот. Се заедно мешаме со лажица. Смесата ја ставаме во калап и го оставаме колачот да олади.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови