1. Маргаринот се мати со шеќерот.
2. Се додаваат јајцата и повторно се бие. Па се додаваат какаото, ван.шеќер, еурокремот и кафето.
3. Потоа се додава брашното по малку и се меси тесто. (Јас додадов уште малку брашно зошто ми лепеше тестото)
4. Се сучи кора дебела околу 0.5см и се вадат форми.
5. Се печат на 200’С околу 10 мин.
6. Се украсуваат по желба со чоколадо.

Морав да ги испробам новите калапчиња за колачиња на Делимано и прекрасни се.
Колачињава се идеални за со кафе или чај.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови