Сите состојки ставете ги во блендер и добро измиксајте ги.
Треба да добиете смеса слична на паштета.
Можете да ја служите засебно, како салата, а можете и да ја намачкате на лепче (идеално е ако е препечено). Исто така одлично одговара и со тортиљи, премачкани и со свежа салата по избор. Комплетен ручек...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани