1. Компирите се варат во солена вода и се цедат.
2. Се сечка кромидот и маслинките и се додава во компирите. Сирењето се гмечи и се меша заедно со топлите компири и се прелива со преливот. Се служи како предјадење.
Пријатно!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови