Многу вкусно јадење, омилено дома.

1. Прво во керамички сад за печење ги редиме лентите сланина така што краевите да се надвор. Потоа редиме тенки ленти биено сирење, па парче моцарела. Редиме парчиња дробено бело кравјо сирење па кашкавал. Лентите сланина ги превиткуваме навнатре.

2. Печеме во загрена рерна на 200 степени околу 20 минути.

Се служи топло.
*од оваа мера јас наполнив два мали керамички садови.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови