Тиквичките се лупат сечкаат на кругови и се пржат извалкани во јајца и брашно. Ги оставаме да се изладат, па ги сечеме на парчиња со средна големина,
Лукот го толчиме во сад, го додаваме киселото млеко,тиквичките, сол и малку масло.
Промешуваме.
Многу е вкусно и освежително.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови