Тиквата исечете ја на помали коцки и ставете ја да се динста со водата и путерот додека омекне и течноста испари.
Оставете ја да олади.
Во сад изматете го јајцето и павлаката, додадете ја оладената тиква, грашокот и солта и се заедно измешајте.
Лиснатото тесто ставете го во тавче (26) обложено со хартија, избоцкајте го со вилушка и ставете ја подготвената смеса.
Се печи во претходно загреана рерна на 200 С 30-40 мин.

Ви препорачуваме овој рецепт да го подготвите со Сад за сос ; Делимано Ростер

РостерСад за сос

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани