Ракчињата свежи ги бришам со кујнска хартија и ги запржувам во масло.
Пржам убаво да заруменат и да ја сменат својата големина и боја.
Додавам зачини.
Тестенините претходно сварени и исцедени ги додавам во вок тавата каде пржев и мешам да се спои се.
Зачинувам со слатко киселкастиот сос.
Јас користев сос со малку лута нота.
Му даде превкусна димензија на јадењето.
Промешав и сервирав. На здравје да ви е.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови