На малку масло кратко пропржете го сецканиот кромид. Додајте го рендан морковот, пропржете пак кратко, па додајте го оризот пржејќи го и него уште 2-3 мин. Се додаваат и 2те конзерви туна.
Додадете ја водата и доматниот сос, зачинете, па додадете го лимоновиот сок и ловоровите ливчиња.
Печете во загреана рерна на 220-230Ц околу половина час, односно додека течноста на испари.
Послужете со свежа салата или туршија.
* Користена чаша од 250 мл

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани