1. Се активира најпрво квасецот, па потоа од состојките се меси тесто кое се остава да стаса. Од тестото се кинат мали топчиња кои се макаат во изматените белки и потоа во сусам.

2. Се редат во подмачкана тава/плех од рерната или обложена со пекарска хартија и потоа се пушта рерната да загрее на 220С. Се печат 15минути.

Меки внатре, а крцкави одозгора.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови