1. Во силиконски калап се ставаат стапчињата за ражнич.
2. Во сад на пареа се топи чоколадото и еурокремот. Се излива по 3 лажички од смесата во едно калапче. Се украсува по желба.
3. Едните се направени со 100гр бело чоколадо и 2 лажици бел крем, каде излегуваат 6 фигури од калапчето. Другите исто 100гр црно чоколадо и 2 лажици црн крем.
Вкусни и интересни колачиња за детски родендени и забави.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани