Тиквичките, морковот, кромидот и лукот ги рендаме најситно што можеме или во апарат за сецкање смесата да биде речиси пире.
Зеленчукот го истискуваме од течноста и додаваме кај меленото месо ги додаваме и јајцата зачинуваме и ја мешаме смесата да соедини. Со влажна рака ги оформуваме и валкаме во брашно. Ги пржиме во врело масло прво на појако додека да фатат коричка, а потоа на намалуваме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови