Изрендајте го цвеклото, ситно насецкајте го или изрендајте го кромидот и додадете го во садот каде што сте одмериле јогуртот. Посолете по ваш вкус и уживајте.
Послужете како прилог на скара или риба... а јас најчесто го користам како прелив на компир салатата.
Можете слободно да користите маринирано цвекло... спој невероватно освежителен.
Во овие топли летни денови нема време да го користам како прелив... едноставно си спремам и лажицата ... па минава и така.
Лесно, брзо, освежувачко
Бон Апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови