Овие триаголници ги измислив за да го искористам апаратот бидејки ниту еднаш не направив ништо, испадна фантастичен рецепт за брзо и вкусно мезенце.
НЕМА МАТЕЊЕ!
Во длабок сад се ставаат сите состојки, се промешува убаво се посолува по вкус, но да не се претера бидејки сирењето е солено.
Апаратот го вклучуваме да загрее потоа ставаме од сместа по една супена лажица затвораме и оставаме да се пече додека добие убава румена боја.
Рецептов е топ, декоративен вкусен и брз.
На здравје !!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови