Ова е рецепт за една поголема доза на вкусни јогурт мафини...

Подготовка
1. Ги матиме јајцата со урдата да ни се соединат.
2. Ги додаваме ситно насечканата шунка и ренданото биено сирење.
3. Ги додаваме останатите состојки и соединуваме со миксер.
4. Ги премачкуваме калапите за мафини со путер и ги набрашнуваме.
5. Ја распоредуваме смесата за мафини во калапите.
6. Ги наросуваме со сусам.
6. Печеме во загреана рерна на 200 степени.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани