Фил - пропржете го празот, додајте го меленото месо, зачинете и оставете го да се динста десетина минути.
За тестото, изматете ги малку сите состојки колку да се соединат, па половината од смесата ставете ја да се печи во подмачкана ѓувеч тава, во загреана рерна на 180 степени, малку време, колку да фати кора.
Потоа ставете го филот, па другата половина од смесата и вратете ја тавата да се допече.
Одозгора премачкајте со павлака и украсете по ваша желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани