Се матат јајцата.
Во друг сад се мати маргаринот со шеќерот.
Изматените јајца и маргаринот се мешат и во смесата се додаваат мелени кикиритки и бисквити.
Се меси смесата и се става во плех и се расплескува.
Од горе се редат цели кикиритки.
Чоколадо за готвење се топи, се додава маргарин и млеко и со ова се прелива колачот.
Се сечат на коцки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови