1. Сите состојки се ставаат во длабок сад и се мешаат. Смесата се става во подмачкан правоаголен калап (30х11).
2. Се става да се печи во загреана рерна на 180 степени 45-50 минути.
3. Откако убаво ќе се олади, се наросува со шеќер во прав и се сервира.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови